I agree with everyone else. All these negative products that leave nothing but build-up, yet costs $24. It reminds me of the Miss Jessie's products! Her stuff costs so much money (ranging from $20-$60) and a lot of her stuff is filled with silicones, petrolatum, and mineral oil. I think that is one of the best things about learning ingredients- you not only help your hair, but you save your wallet!
High Porosity, Fine, Thin Density, Low Elasticity
Natures Gate hemp for co-washing, detangling, and leave in + CO.
Curls