If you don't know how to cook, then learn. You can make brown rice on the stove, buy canned beans or make beans on the stove. You can buy frozen produce or fresh produce for stir frys or salads. You can make many dishes with canned tomato puree. Buy whole wheat noodles or whole wheat tortilla. There is no reason you need to spend $600 on groceries per month for one person. I have a very high metabolism and easily eat 2000 - 2500 calories a day when I work out. I have never spent over $200 a month for groceries just for me.

Sent from my SPH-L710 using CurlTalk App
3b/c, medium-coarse, low porosity, high density
HG: Jessicurl Too Shea and Kinky Curly Curling Custard
Shampoo: nonsulfate shampoo and Suave Naturals sulfate shampoo when needed