View Single Post
Old 09-02-2005, 06:21 PM   #2
eccentric_kurlz
 
eccentric_kurlz's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,284
Default

It depends on when you ask me. If I've run out of products all together, my staples would cost me about $50('poo, condish, leave in, and gel). But the good thing is that I try to buy larger containers, so that they last me at least 3 months. I just recently ran out of shampoo (two weeks ago), that I purchased back in April. I think a 33.8 oz of shampoo that's used a least 2 times a week, lasting 5 months, is pretty darn good.


So, I guess this would be me at the "$25 or less a month" range.

There are occasions where I buy new stuff to experiment, but it still averages out to less than $25 a month(spread over 12 months).
__________________
A wonderful mix of coils, curls, corkscrews, and kinks.

http://s211.photobucket.com/albums/bb133/shyygirl_2007/
PW: curlyhair

I have a blog now. Follow meeeee!

http://naturalurbanista.blogspot.com/

"You see, when it comes to language competence, a true patriot must hit that sweet spot between "job-stealing immigrant" and "liberal elitist." ~Eilonwy

Wanna have access to the top names in fashion and luxury at up to 70% off retail? Sure you do. http://tinyurl.com/3yxneol

DC metro area
eccentric_kurlz is offline   Reply With Quote